Reklama

Wiadomości

Dobre wiadomości dla kierowców. Spadły ceny paliw

Autor. Envato

Pod koniec maja jest tankowanie paliw jest tańsze niż przed tygodniem - poinformowali w środę analitycy e-petrol.pl. Za litr „95” płaci się obecnie średnio 6,52 zł, czyli o 5 gr mniej w porównaniu do wyników poprzedniego notowania. Ta sama ilość diesla jest tańsza o 4 gr i kosztuje 6,55 zł - dodali.

Reklama

Analitycy e-petrol.pl poinformowali w środę przed rozpoczęciem tzw. długiego weekendu, że tankowanie będzie kosztować mniej niż tydzień temu. „Korekty cen na stacjach, jakie miały miejsce tylko w ostatnim tygodniu maja, spowodowały, że za litr +95+ płaci się aktualnie o 5 gr mniej w porównaniu do wyników poprzedniego notowania, tj. 6,52 zł. Ta sama ilość diesla jest tańsza o 4 gr i kosztuje przeciętnie 6,55 zł” - wskazali analitycy, dodając, że LPG w sprzedaży detalicznej jest oferowane średnio po 2,75 zł/l, czyli w cenie o 3 gr taniej niż przed tygodniem.

Reklama

Analitycy zwrócili uwagę, że od końca kwietnia, kiedy paliwa w sprzedaży detalicznej zaczęły tanieć, zarówno średnia ogólnopolska cena benzyny Pb95, jak i oleju napędowego spadła już o 14 gr. Natomiast cena autogazu ruch w dół rozpoczęła w pierwszej dekadzie kwietnia i od tego czasu obniżyła się o 12 gr.

Z danych e-petrol.pl wynika, że „zdecydowanym liderem”, jeśli chodzi o niskie koszty tankowania, jest dziś województwo warmińsko - mazurskie, gdzie najmniej płaci się za Pb95, olej napędowy i autogaz. „Ich średnie ceny wynoszą tam odpowiednio: 6,39; 6,41 i 2,62 zł/l” - poinformowali analitycy.

Reklama

Stwierdzili też, że benzyna 95-oktanowa z ceną 6,62 zł/l jest najdroższa na Mazowszu, diesel oferowany przeciętnie po 6,60 zł/l kosztuje najwięcej na Dolnym Śląsku i Podlasiu, a za autogaz najwięcej płaci się w województwie zachodniopomorskim - 2,81 zł/l.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama