Reklama

Ropa

UOKiK: będzie drugi etap postępowania ws. nabycia przez BP części spółki Tomsol

Fot.: commons.wikimedia.org
Fot.: commons.wikimedia.org

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie nabycia przez BP Europa części mienia spółki Tomsol - poinformował w czwartek UOKiK. Według Urzędu koncentracja może ograniczać konkurencję na rynku paliw.

"Transakcja została zgłoszona do UOKiK pod koniec stycznia 2019 roku. Jej uczestnicy prowadzą hurtową i detaliczną sprzedaż paliw, olejów silnikowych oraz akcesoriów samochodowych. W wyniku koncentracji BP Europa ma nabyć stacje paliw należące do Tomsol" - podał Urząd.

Według UOKiK transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji na terenie Koszalina. "Obie spółki posiadają swoje stacje w bliskiej odległości, dlatego w tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku" - wskazano.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. "Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia" - poinformowano.

W komunikacie przypomniano ponadto, że zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. "Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej" - podano.

Źródło:PAP
  • BP
Reklama

Komentarze

    Reklama