• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Szyld Orlenu ponownie w Niemczech

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

Po kilkunastu latach szyld Orlenu ponownie pojawia się w Niemczech - poinformował w piątek prezes płockiego koncernu Daniel Obajtek.

"Po kilkunastu latach szyld @PKN_ORLEN ponownie pojawia się w Niemczech! To kolejny etap budowania rozpoznawalności naszej marki na rynkach zagranicznych" - czytamy w piątkowym wpisie na Twitterze Obajtka. Wpis ilustrowany jest zdjęciem stacji paliw nieopodal Berlina, nad którą góruje logo polskiego koncernu. 

Stacja, która widnieje na zdjęciu znajduje nieopodal Berlina. "Pierwsza stacja "Stop Cafe" będzie otwarta 22 kwietnia w Seeberg Ost, koło Berlina. Obecnie na rynku niemieckim mamy 585 stacji, w tym jedną pod marką Orlen" - powiedziała w rozmowie z PAP rzeczniczka PKN Orlen Joanna Zakrzewska.

Stacje w formacie co-brandingu łączącym lokalną markę „star” z logiem Orlenu działają już w każdym niemieckim landzie. W listopadzie ub. roku pierwsza stacja z połączonym logotypem obu marek została otwarta przy Landsberger Straße 447 w Monachium. 

Jak dodała Zakrzewska, koncern planuje, by za dwa lata jego wszystkie zagraniczne stacje działały pod logo Orlenu.

Grupa ORLEN na rynku paliwowym w Europie Centralnej ma ponad 2 800 stacji. W Czechach i na Słowacji działa pod marką Benzina Grupa Orlen (416 w Czechach i 8 na Słowacji), natomiast na Litwie pod marką Orlen. Na rynku niemieckim stacje paliw funkcjonują pod marką Star Grupa Orlen.

Na Litwie polski koncern ma 26 stacji paliw. W tym roku spółka planuje postawić tam rok trzy nowe stacje, ma też pięć miejsc przygotowanych do procesu inwestycyjnego. W połowie lutego prezes Daniel Obajtek zapowiadał, że docelowo sieć detaliczna Orlenu na Litwie powinna liczyć 70-80 stacji. (PAP)

Komentarze