Ropa

Putin wysłał gratulacje do „przyjaciół” z BP

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Władimir Putin pogratulował koncernowi BP trzydziestu lat obecności na rynku rosyjskim.

„Przez ostatnie lata BP przeszła długą drogę - od otwarcia pierwszej stacji benzynowej w Moskwie do ustanowienia strategicznego partnerstwa państwową kompanią naftową Rosnieft” - pisze prezydent Rosji.

W dalszej części listu zauważa, że BP jest dzisiaj jednym z wiodących inwestorów w Rosji. Spółka jest również największym zagranicznym udziałowcem wspomnianego już Rosnieftu. Jego zdaniem „długa i udana współpraca” obydwu firm zaowocowala wypracowaniem skutecznych schematów dla wielopłaszczyznowych działań. Wymienia tu m.in. realizację projektów związanych z rozwojem złóż gazu i ropy.

Putin podkreślił również, że ma nadzieję, iż firma nadal będzie wrażliwa społecznie i był łaskaw wymienić tutaj szereg wspieranych przez nią inicjatyw. Niedwuznacznie wskazując przy tym, że liczy na kontynuację zaangażowania.

„Jestem pewien, że nadal będziecie utrzymywać silną pozycję na krajowym rynku energii, poważnie przyczyniać się do wzmacniania potencjału energetycznego i gospodarczego Rosji” - zakończył Putin.

Komentarze