Reklama

Ropa

Putin rozmawiał z saudyjskim księciem o sytuacji na rynku ropy

Fot. ww.kremlin.ru
Fot. ww.kremlin.ru

Władimir Putin odbył telefoniczną rozmowę z saudyjskim księciem Muhammadem ibn Salmanem. Dotyczyła ona sytuacji na rynku ropy.

Oficjalny komunikat Kremla mówi, że rozmowa ogniskowała się wokół kwestii związanych z globalnym rynkiem energii. „Obydwie strony zauważyły znaczenie wspólnych wysiłków na rzecz wypracowania porozumienia OPEC+, dotyczącego ograniczenia wydobycia ropy”.

Zgodzono się, że dalsze działania w zakresie stabilizacji rynku powinny być ściśle koordynowane na poziomie ministerialnym.

Po pierwszych doniesieniach o rozmowie na giełdach odnotowano wzrost notowań „czarnego złota”,  jednak szybko wróciły one do stanu wyjściowego.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. kraje OPEC+ podjęły decyzję o redukcji wydobycia ropy o 9,7 mln b/d w okresie maj - czerwiec. W drugiej połowie roku mają one wynieść 7,7 mln b/d, natomiast później (do kwietnia 2020) 5,8 mln b/d. W czerwcu odbędzie się kolejne spotkanie sygnatariuszy porozumienia. Według źródeł „Kommiersanta” podczas spotkania Rosja może poprzeć pogłębienie redukcji wydobycia.

Reklama

Komentarze

    Reklama