Reklama

Ropa

PKN Orlen zaangażuje się w walkę z koronawirusem

Fot. PKN Orlen / ilustracyjne
Fot. PKN Orlen / ilustracyjne

Orlen Oil rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu. Pierwsza partia produktu już wkrótce trafi na rynek. W ten sposób Grupa Orlen aktywnie angażuje się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. 

- Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

W najbliższych dniach rozpocznie się masowa produkcja płynu do dezynfekcji rąk przez Orlen Oil. W ciągu 2 tygodni na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw Orlen, czyli na ok. 1800 obiektach w całej Polsce. (PKN Orlen)

Reklama

Komentarze

    Reklama