Reklama

Ropa

PKN Orlen przekaże 500 tys. zł na wsparcie mieszkańców Nowej Białej poszkodowanych w pożarze

Fot. Pexels
Fot. Pexels

PKN Orlen przeznaczy pół miliona złotych na wsparcie mieszkańców Nowej Białej poszkodowanych w pożarze - poinformowała w czwartek spółka. Przekazane środki mają umożliwić odbudowę zniszczonej infrastruktury wodociągowej.

Pożar wybuchł w Nowej Białej w sobotę po godzinie 18. Ogień uszkodził 25 domów, w których mieszkało 27 rodzin - ok. 110 osób. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu.

PKN ORLEN podał, że przeznaczy 500 tys. zł na odbudowę zniszczonej w pożarze infrastruktury wodociągowej w Nowej Białej.

Jak powiedział cytowany w komunikacie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, rolą dużych firm jest prowadzenie biznesu z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności. "Udzielamy wsparcia Polakom, zwłaszcza w trudnych chwilach. Tak było w 2020 roku, kiedy stanęliśmy w obliczu pandemii i tak jest dziś, gdy jesteśmy z poszkodowanymi przez żywioł mieszkańcami Nowej Białej. Przekażemy im środki na odbudowę zniszczonego wodociągu, co umożliwi im powrót do codziennego życia" – podkreślił.

Reklama
Reklama

Spółka przekazała, że forma wsparcia dla poszkodowanych mieszkańców Nowej Białej została ustalona przez Fundację ORLEN w porozumieniu z władzami gminy Nowy Targ. Jednocześnie zaznaczyła, że pożar, który wybuchł w Nowej Białej, był największym w ostatnich latach w południowej Małopolsce.

Źródło:PAP

Komentarze