Reklama

Ropa

Pięć samochodów od PERN dla Wojskowego Instytutu Medycznego

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

PERN przekazał Wojskowemu Instytutowi Medycznemu w Warszawie pięć samochodów, które wesprą go w walce z epidemią koronawirusa. Wartość samochodów to blisko 150 tys. zł - poinformował we wtorek PERN.

Informując o nowej inicjatywie, która pomóc ma przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, spółka przypomniała, iż wcześniej jej korporacyjna Fundacja Grupy PERN przekazała ponad 1,2 mln zł na rzecz innych placówek medycznych.

"PERN przekazał w formie darowizny 5 samochodów na rzecz Wojskowego Instytutu Medycznego. Auta wesprą Instytut w walce z epidemią koronawirusa. Wartość rynkowa samochodów to blisko 150 tys. zł brutto" - podała we wtorkowym komunikacie spółka.

PERN wspomniał jednocześnie, że w ramach wsparcia walki z koronawirusem na początku kwietnia przekazał na rzecz Płockiego Wolontariatu 200 metrów bieżących tkanin bawełnianych, które wykorzystywane są do szycia maseczek ochrony osobistej dla potrzebujących instytucji i wolontariuszy. "Z przekazanego materiału zostanie wykonanych ok. 3700 maseczek" - zaznaczyła spółka. 

Z kolei w marcu Fundacja Grupy PERN przekazała ponad 1 mln zł dla placówek medycznych na walkę z epidemią koronawirusa, m.in. na zakup defibrylatorów, aparatów EKG, łóżek do intensywnej terapii, a także dodatkowe 250 tys. zł bezpośrednio dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku na kupno 8,5 tys. jednorazowych masek ochronnych.

W Płocku znajduje się siedziba spółki PERN, a tamtejszy Wojewódzki Szpital Zespolony, z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, znajduje się na liście placówek medycznych pozostających w stanie podwyższonej gotowości. (PAP)

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama