Reklama

Ropa

Orlen rekomenduje dywidendę

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Zarząd PKN ORLEN podjął dziś decyzję w sprawie rekomendacji dywidendy za 2017 r . Propozycja, która zostanie poddana pod rozwagę Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki to utrzymanie wysokiego poziomu 3 zł na akcję, podobnie jak za rok 2016.

Od pięciu  lat Koncern realizuje politykę dywidendową nakreśloną w oparciu o wskaźniki i kondycję finansową z uwzględnieniem planów rozwojowych. 

Postanowiliśmy zarekomendować utrzymanie dywidendy na wysokim poziomie mimo zrealizowanego jak dotąd wykupu akcji Unipetrolu za 3,5 mld zł i planów akwizycyjnych wewnątrz krajowego sektora naftowego, które w perspektywie średnioterminowej będą wymagały dysponowania istotnymi środkami finansowymi, niezależnie od realizowanego scenariusza. Kondycja finansowa firmy jest bardzo dobra. Bierzemy jednak też pod uwagę, że branża energetyczna, w której funkcjonuje Koncern jest szczególnie podatna na zmiany w otoczeniu makroekonomicznym, gospodarczym czy społecznym – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

  Jeśli zaproponowana dziś wysokość dywidendy spotka się z akceptacją ZWZ Spółki, Koncern wypłaci ok. 1,3 mld zł swoim akcjonariuszom w II połowie tego roku.

pam/Orlen

Reklama

Komentarze

    Reklama