Reklama

Ropa

Orlen: postępy w budowie szpitala tymczasowego

Fot. Orlen
Fot. Orlen

Pierwsze kontenery na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku dziś zostaną dostarczone na teren budowy. 

Obecnie PKN Orlen prowadzi zaawansowane prace związane z przygotowaniem niezbędnej infrastruktury technicznej oraz terenu pod szpital na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN Orlen w Płocku. Równolegle prowadzona jest rekrutacja pracowników do obsługi szpitala, przede wszystkim kadry medycznej, która profesjonalnie zadba o zdrowie pacjentów.

"Dzięki zaangażowaniu wielu spółek z Grupy ORLEN prace związane z przygotowaniem szpitala tymczasowego w Płocku idą błyskawicznie. Zabezpieczyliśmy niezbędną infrastrukturę techniczną pod placówkę medyczną, w której pacjenci otrzymają profesjonalną i kompleksową pomoc. Jak w przypadku każdego projektu myślimy długofalowo i staramy się optymalizować nasze działania. Dlatego, po zakończeniu pandemii, szpital kontenerowy będzie mógł zostać rozłożony i przechowywany w magazynie jako zabezpieczenie w razie innych wyjątkowych sytuacji" – mówi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Koncern zabezpieczył 194 kontenery medyczne, w których przygotowane zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze, niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego. Po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni  i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. Z kolei płyty, czy piasek użyte do przygotowania terenu zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez PKN Orlen w Płocku.

Obok działań związanych z organizacją całej infrastruktury pod szpital tymczasowy, PKN Orlen aktywnie zaangażował się w pozyskanie kadry medycznej. Koncern przygotował kompleksowy plan działań rekrutacyjnych, włącznie ze stworzeniem i uruchomieniem strony internetowej, wspierającej proces: szpital.rekrutacje.orlen.pl. Poszukiwane są przede wszystkim osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w placówkach systemu ochrony zdrowia, w tym m.in. lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze chorób zakaźnych, innych specjalizacji lub bez specjalizacji, pielęgniarki i pielęgniarze, w tym specjalizujący się w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, technicy elektroradiologii, ratownicy medyczni, opiekunowie medyczni, sanitariusze, sekretarki i sekretarze medyczni, salowe oraz kierowcy.

Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji. Osobom zatrudnionym spoza Płocka zapewnione zostanie zakwaterowanie i wyżywienie. Ponadto PKN Orlen zwróci się z prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu medycznego, pielęgniarskiego i ratowniczego na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, struktur Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ZHR. 

Reklama

Komentarze

    Reklama