• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Orlen liderem rankingu "Czempioni narodowi"

Fot. Orlen
Fot. Orlen

PKN Orlen uplasował się na pierwszym miejscu w trzeciej edycji prestiżowego rankingu największych i najbardziej innowacyjnych firm, będących liderami w swoich branżach, który opublikował serwis biznesowo-ekonomiczny "Polityka Insight"

"Pierwsze miejsce w rankingu liderów polskiego biznesu to dla nas powód do satysfakcji i potwierdzenie, że PKN Orlen pełni strategiczną rolę w polskiej gospodarce. Wyróżnienie to traktujemy również jako zobowiązanie do dalszego umacniania naszej pozycji w kraju oraz za granicą. Temu będą służyć strategiczne inwestycje przede wszystkim w nisko- i zeroemisyjną energetykę, petrochemię, a także w innowacje i działalność badawczo-rozwojową" – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Koncern po raz pierwszy został zwycięzcą rankingu prowadzonego przez "Politykę Insight", wyprzedzając o jeden punkt Grupę KGHM Polska Miedź. 

PKN Orlen realizuje również strategiczny Program Rozwoju Petrochemii, w ramach którego jeszcze w tym roku otwarte zostanie w Płocku Centrum Badawczo-Rozwojowe. To kluczowa inwestycja, o wartości ok. 184 mln zł, która będzie nowoczesną platformą współpracy pomiędzy PKN Orlen a światem nauki i biznesu. 

Centrum Badawczo-Rozwojowe umożliwi opracowywanie nowych technologii, licencji czy produktów, optymalizowanie już istniejących i uzyskiwanie dla nich patentów. To oznacza, że koncern docelowo ograniczy, a w niektórych przypadkach wyeliminuje konieczność ich zakupu od zewnętrznych dostawców. Centrum umożliwi również testowanie nowych rozwiązań i produktów technologicznych pojawiających się na rynku przed ich wprowadzeniem na instalacje.

Komentarze