PKN Orlen dostarcza odbiorcom 350 ton skroplonego tlenu tygodniowo

31 marca 2021, 14:16
840_472_matched__qna181_840472matchedqbaf0t840472matchedq8ksjz840472matchedq7dx7f550800cropp0admiCzesipolubilistacji5833331-2
Fot. PKN Orlen
Energetyka24
Energetyka24

DOTYCZY:


PKN Orlen zwiększył trzykrotnie podaż na rynek skroplonego tlenu technicznego, z którego powstaje tlen medyczny, wykorzystywany do skutecznej walki z COVID-19. Obecnie 350 ton skroplonego tlenu technicznego tygodniowo z zakładów PKN Orlen w Płocku i Anwil we Włocławku trafia do odbiorców zewnętrznych. 

-  Reagujemy błyskawicznie, żeby zwiększyć bezpieczeństwo Polaków w czasie pandemii.  Odpowiadając na potrzeby rynku zoptymalizowaliśmy produkcję skroplonego tlenu technicznego, aby zmaksymalizować jego podaż dla klientów zewnętrznych. Przygotowaliśmy też dwa szpitale tymczasowe w Płocku i Ostrołęce, kupiliśmy karetki i niezbędny sprzęt, a także środki ochrony osobistej. Od początku wspieramy nie tylko pacjentów, ale też lekarzy, pielęgniarki i pozostałe służby w walce z pandemią koronawirusa.  W ten sposób  realizujemy również zadania wynikające ze społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

Reklama
Reklama

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem ze strony odbiorców zewnętrznych, obecnie Zakład PKN Orlen w Płocku produkuje 300 ton, a Anwil we Włocławku 50 ton skroplonego tlenu technicznego tygodniowo przeznaczonych na sprzedaż.

Skroplony tlen techniczny odbierany z zakładów Orlenu jest produktem początkowym do wytworzenia substancji czynnej, która w dalszym łańcuchu poprzez badanie oraz certyfikacje staje się tlenem medycznym, wykorzystywanym w walce z SARS-Cov-2. PKN Orlen zaopatruje w skroplony tlen techniczny odbiorców nie posiadających własnych stacji separacji powietrza, a mogących być wytwórcami tlenu medycznego dostarczanego do szpitali, zarówno w formie ciekłej do zbiorników, jak i w butlach.

Obecnie odbiory skroplonego tlenu technicznego z PKN Orlen przez podmioty zewnętrzne realizowane są zgodnie z założonymi harmonogramami. Jego podaż odzwierciedla możliwości logistyczne i magazynowe odbiorców tego produktu. Zakłady Grupy Orlen w Płocku i we Włocławku to jednostki najbardziej wysunięte na północ kraju jeśli chodzi o produkcję tlenu technicznego. Dlatego działania Grupy Orlen nie tylko zwiększają ogólny bilans skroplonego tlenu technicznego, ale również przyczyniają się do skrócenia czasu dostaw produktu do szpitali w tej części Polski. (PKN Orlen)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24