Reklama

Ropa

Mateusz Radecki powołany na wiceprezesa PERN

Fot. pern
Fot. pern

Walne Zgromadzenie PERN powołało Mateusza Radeckiego na wiceprezesa tej spółki. Radecki, który od 2016 r. kierował pionem handlowym PERN, obejmie oficjalnie nowe stanowisko w zarządzie od czwartku, 21 stycznia – podała spółka.

„Walne Zgromadzenie PERN SA powołało z dniem 21 stycznia 2021 r. pana Mateusza Radeckiego na członka zarządu spółki i powierzyło mu funkcję wiceprezesa zarządu spółki” – podało w środę biuro prasowe spółki.

Prezentując sylwetkę nowego wiceprezesa, PERN przypomniał, że Radecki, oprócz zarządzania pionem handlowym tej spółki, był w przeszłości także przewodniczącym rady nadzorczej Siarkopolu, a obecnie jej członkiem tej rady – Siarkopol to podmiot z Grupy PERN.

Jak przekazał PERN, Radecki jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, odbył także praktykę dyplomową z obroną na EDF R&D/EDF GROUP w Paryżu. „Posiada szerokie, wieloletnie doświadczenie w budowaniu strategii i zarządzaniu ludźmi” – podkreśliła spółka w sylwetce nowego wiceprezesa.

PERN poinformował, że Radecki kierował m.in. zespołami technicznymi, sprzedażowymi oraz odpowiedzialnymi za planowanie inwestycji, a także zarządzał zmianami w dużych zespołach. „Prowadził między innymi procesy centralizacyjne, negocjacje dużej wartości, w tym akwizycyjne oraz wdrażał nową kulturę organizacyjną opartą na wartościach oraz zarządzaniu przez cele” – zaznaczyła spółka.

Według PERN, w latach 2011–16 Radecki związany był z Grupą GPEC, zajmował stanowisko dyrektora technicznego oraz dyrektora handlowego, był m.in. prezesem zarządu Orchis Energia Sopot z Grupy GPEC, gdzie - jak podano w komunikacie - „uczestniczył w stworzeniu i realizacji planu naprawczego dla spółki, nowego modelu biznesowego zapewniającego finansowanie ambitnego planu rozwoju firmy”.

PERN wspomniał, iż w spółce tej Radecki „zbudował i wdrożył efektywną strategię budowania długofalowych relacji z klientami”. „W tym czasie PERN osiągnął wzrost przychodów o ponad 30 proc. Sukcesem nadzorowanego przez niego pionu handlowego było m.in. istotne usprawnienie procesu zakupowego, czy poprawa efektywności nadzorowanych jednostek oraz usprawnienie obsługi klienta” – podkreślono w informacji.

W połowie grudnia 2020 r. zmarł wiceprezes PERN Tadeusz Zwierzyński, który w spółce tej pracował od 2012 r., a od 2016 r. był członkiem zarządu.

image

 

Po objęciu stanowiska wiceprezesa PERN przez Mateusza Radeckiego, zarząd tej spółki będzie liczył ponownie pięć osób. Obecnie zasiadają w nim także: Igor Wasilewski – prezes, wiceprezesi – Rafał Miland i Krzysztof Rogala oraz jako członek zarządu, reprezentant załogi – Zdzisław Koper.

PERN to państwowy podmiot, strategiczny dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający m.in. za tłoczenie rurociągami ropy naftowej do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie w bazach na terenie kraju, zarówno surowca, jak i paliw płynnych. Spółka świadczy też usługi transportu paliw, w tym benzyny, oleju napędowego i opałowego.

Źródło:PAP

Komentarze