Reklama

Ropa

Kolejny kraj chce przechowywać ropę na terytorium USA

Fot. Rennett Stowe / Flickr
Fot. Rennett Stowe / Flickr

Indie rozważają przechowywanie taniej amerykańskiej ropy w magazynach na terytorium USA - poinformował tamtejszy minister ropy Dharmendra Pradhan.

Indie są kolejnym krajem, który planuje tego typu działania. Wcześniej podobne zamiary ogłosiła Australia, która ropę chce przechowywać w Strategicznej Rezerwie Naftowej USA, która ma pojemność 713 mln baryłek.

W wywiadzie dla  CNBC TV18 minister Pradhan oświadczył, że Indie badają obecnie możliwości we wspomnianym powyżej zakresie. Dodał  również, że dotychczas jego kraj zakupił w celach magazynowych 5,33 mln ton ropy. Oprócz tego, przechowuje 8,5 - 9 mln ton surowca na statkach w różnych częściach świata.

Indie planują zwiększenie możliwości magazynowych o kolejne 6,5 mln ton. Minister nadmienił, że władze chciałyby, aby w procesie inwestycyjnym brały udział globalne podmioty.

W tym kontekście warto wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu agencja Bloomberga informowała, iż tylko w tankowcach zacumowanych u zachodniego wybrzeża USA znajduje się ok. 20 mln baryłek ropy.

Komentarze