KE przedłużyła termin rozpatrzenia fuzji Orlenu z Lotosem

26 maja 2020, 11:27
7848926484_2f32ca544a_c
Fot. Thomas Quine / Flickr
Energetyka24
Energetyka24

Komisja Europejska poinformowała we wtorek, że ze względu na złożone przez polską spółkę nowe propozycje środków zaradczych wydłużyła czas na podjęcie decyzji w sprawie fuzji Orlenu z Lotosem do 22 lipca.

"Strony przedstawiły zmienione zobowiązania i tymczasowy termin podjęcia decyzji przez Komisję upływa 22 lipca 2020 r." - poinformowały PAP służby prasowe Komisji. 

Orlen już na początku maja przesłał do Brukseli propozycje ustępstw, tak by Komisja zgodziła się na jego połączenie z Lotosem. Środki zaradcze, jak określane to jest w języku prawniczym, zostały poddane tzw. testowi rynkowemu. Żadna ze stron nie informuje o jego wynikach, ale w poniedziałek Orlen złożył kolejny pakiet zmian. 

Wcześniej termin wydania decyzji przez KE upływał 30 czerwca. Z uwagi na złożenie nowego pakietu środków zaradczych termin ten przedłużył się o dodatkowe 15 dni roboczych. 

Z wcześniejszych informacji wynika, że Komisja ma obawy, że połączenie Orlenu i Lotosu, dwóch spółek, które jako jedyne zajmują się w Polsce rafinacją ropy naftowej, może m.in. zaszkodzić konkurencji na rynkach hurtowej i detalicznej sprzedaży paliwa. (PAP)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24