Reklama

Ropa

Kadyrow zamierza uczynić z Czeczenii republikę petrodolarową

Fot.: Kremlin.ru
Fot.: Kremlin.ru

Szef Republiki Czeczeńskiej Ramzan Kadyrow ogłosił, że zamierza oprzeć gospodarkę republiki na wydobyciu i przerobie ropy naftowej.

Podczas konferencji prasowej w Groznym Kadyrow ogłosił, że zamierza uczynić z sektora naftowego główny filar rozwoju gospodarki republiki. Bazą do takich planów ma być przekazane Czeczenii przedsiębiorstwo Czeczennieftiechimprom.

„Długo prowadziliśmy rozmowy na temat przekazania nam Czeczennieftiechimpromu, spotykaliśmy się z niezrozumieniem i sprzeciwem, ale wreszcie, nam go przekazali. To stanie się naszym głównym, priorytetowym kierunkiem. Pojawi się u nas możliwość wydobywania ropy naftowej, wybudowania zakładu i składania propozycji inwestorom. Według prognoz liczymy na to, że to stanie się głównym kierunkiem inwestycyjnym. Już są zainteresowani ludzie i spółki” – powiedział Kadyrow.

Wcześniej szef Republiki Czeczeńskiej zapowiadał, że spółką zainteresowani mogą być inwestorzy z Chin i Bliskiego Wschodu.

Decyzję o przekazaniu Czeczennieftiechimpromu Republice Czeczeńskiej przez Skarb Państwa Rosyjskiej Federacji podjął prezydent Władimir Putin. Ostatecznie ma to nastąpić 15 listopada 2018 roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama