Reklama

Ropa

Instalacja zbiorników na paliwo w bazie PERN Dębogórze

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Trwają prace związane z montażem zbiorników w bazie PERN w Dębogórzu koło Gdyni. Dwa zbiorniki pomieszczą łącznie 64 tys. m3 paliwa.

Wcześniej zakończyła się wymiana gruntu pod zbiorniki (objętość wykopu wyniosła 60 000 m3). W kolejnym etapie prac wykonano fundamenty. Równolegle z montażem zbiornika wybudowano fundamenty pod rurociągi. Termin zakończenia całości inwestycji to koniec marca 2021 r. 

W myśl umowy z PERN S.A. konsorcjum Aldesa Construcciones Polska (lider), Aldesa Construcciones S.A. oraz Mekro sp. z o.o. realizuje rozbudowę parku zbiornikowego bazy w Dębogórzu. W ramach inwestycji powstaną dwa zbiorniki dla produktów naftowych kl. III, każdy o pojemności 32 tys. m3 wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Aldesa jest generalnym wykonawcą kilku dużych projektów infrastrukturalnych i budowlanych w Polsce - dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów, tj. obwodnicy Kraśnika oraz odcinka Lublin – Niedrzwica Duża; przebudowy ronda Rataje w Poznaniu oraz finalizuje przebudowę linii tramwajowej na gdańskie Stogi. Spółka jest także jedną z wiodących firm budowlanych w Polsce w obszarze energetyki wiatrowej - buduje cztery farmy wiatrowe w Wielowsi koło Gliwic, w Brzeźnie Lęborskim, Gniewie oraz Jasnej koło Malborka. Realizuje projekty infrastruktury drogowej, tramwajowej i kolejowej, systemów informacyjnych i bezpieczeństwa. Firma należy do hiszpańskiej Grupy Aldesa, która ma ponad 50-letnie doświadczenie w branży budowlanej, a w Polsce jest obecna od 2007. (PERN)

  • PERN
Reklama

Komentarze

    Reklama