Reklama

Ropa

Goldman Sachs zarobił miliard dolarów na spadkach cen ropy

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Oddział commodities Goldmana Sachsa wygenerował do końca maja ponad 1 miliard dolarów dochodu, ponieważ handlowcy grali na załamanie cen ropy.

Większość wzrostu pochodziła z handlu ropą nadzorowanego przez singapurskiego partnera Qin Xiao i Anthony'ego Dewella w Londynie, w związku ze spadkiem cen ropy, podaje Bloomberg, powołując się na źródła znające sprawę.

Ceny ropy spadły do ​​najniższych od lat w dramatycznej wyprzedaży na początku marca, a amerykańskie kontrakty futures na ropę w jednym punkcie były wyceniane głęboko na terytorium ujemnym, gdy spanikowani handlowcy wycofali się z pozycji po uświadomieniu sobie, że wielu będzie zmuszonych do fizycznej dostawy surowca w sytuacji, gdy powierzchnia magazynowa się wyczerpywała.

Liczne fundusze i domy maklerskie poniosły ciężkie straty podczas giełdowego chaosu, wywołanego załamaniem w podróżach samochodowych i lotniczych z powodu koronawirusa, a także sporu między Arabią Saudyjską a Rosją o wielkość produkcji.

„Jesteśmy animatorami rynku i franczyzą klientów i jak zawsze robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc naszym klientom w zarządzaniu ryzykiem” - powiedział Reutersowi rzecznik Goldman, Patrick Lenihan.

Reklama

Komentarze

    Reklama