Reklama

Ropa

ExxonMobil: Największy od 7 lat wzrost rezerw ropy naftowej

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

W 2017 roku ExxonMobil zwiększył udokumentowane rezerwy węglowodorów o 2,7 mld boe - obecnie wynoszą one 21,2 mld boe. Są to zasoby, które wystarczą spółce (przy teoretycznym założeniu, że nie odkryje nowych) na 14 lat funkcjonowania.

Prezes największej na świecie firmy naftowo-gazowej, Darren W. Woods, uważa, że w 2017 roku kluczową rolę odegrały efektywne działania w obszarze poszukiwawczym oraz akwizycje, dokonywane w okresie niskich cen surowców. „Zakres możliwości rozwojowych ExxonMobil pozwala nam zwiększyć wartość dla akcjonariuszy” - mówi szef spółki.

Udokumentowane przez giganta zasoby ropy łupkowej, odkryte w 2017 roku, wynoszą ok. 800 milionów baryłek. W perspektywie roku 2025 firma planuje zwiększenie dziennej produkcji o ponad 600 tys, baryłek ekwiwalentu ropy.

W 2017 roku Amerykanie wzbogacili swoją bazę surowcową o 9,8 mld baryłek ropy. Był to największy wzrost od 2010 roku, kiedy to przejęli XTO Energy. W ujęciu generalnym, spółka „dysponuje” zasobami ropy wynoszącymi 97 mld baryłek.

Reklama

Komentarze

    Reklama