Reklama

Ropa

Energobaltic z koncesją przedłużoną do końca 2030 r.

Fot.: Energobaltic
Fot.: Energobaltic

Urząd Regulacji Energetyki przedłużył spółce Energobaltic koncesję na prowadzoną przez nią działalność do 31 grudnia 2030 r. - poinformował w czwartek Lotos, do którego należy spółka. Zajmuje się ona zagospodarowaniem gazu odpadowego.

Gaz odpadowy towarzyszy wydobyciu ropy spod dna Bałtyku. Jak przypomniał Lotos, w Elektrociepłowni Władysławowo Energobaltic wytwarza z gazu odpadowego energię elektryczną, cieplną, LPG i kondensat gazowy. Produkty te powstają w procesie zagospodarowania gazu towarzyszącego wydobyciu ropy naftowej na Morzu Bałtyckim w morskiej kopalni ropy na złożu B3, a wkrótce także ze złoża B8.

Wytwarzane w elektrociepłowni ciepło trafia na rynek lokalny, do odbiorców indywidualnych i instytucjonalnych. Energia elektryczna jest sprzedawana. Produkty gazowe, LPG i kondensat są sprzedawane na podstawie umów zawartych z Grupą Lotos.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie Lotosu prezes Energobalticu Przemysław Jaworski, "dzięki starannemu przygotowaniu, złożone w Oddziale Terenowym URE w Gdańsku wnioski, mimo swej złożoności i konieczności sporządzenia związanych z nimi dziesiątków dokumentów, nie wymagały dalszych uzupełnień i dodatkowych wyjaśnień".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama