Reklama

Ropa

Ceny ropy tanieją po ocleniu kolejnych chińskich produktów

Fot.:Pixabay
Fot.:Pixabay

Ropa naftowa w USA tanieje o ponad 1 procent w reakcji na „dokładkę” jeszcze innych ceł na Chiny przez prezydenta Donalda Trumpa - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 62,82 USD, po zniżce o 72 centy, czyli 1,1 proc.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie traci 53 centów, czyli 0,8 proc., do 67,80 USD za baryłkę.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek, że rozważa wprowadzenie dodatkowych ceł na chińskie produkty o wartości 100 mld USD. W ubiegłym tygodniu prezydent Trump wprowadził karne cła na chińskie produkty o wartości 50 mld dolarów USA.

"Ciągłe zagrożenie ze strony Trumpa, kiedy wcześniej zarówno Chiny, jak i Stany Zjednoczone deklarowały, że są otwarte na rozmowy, powodują, że inwestorzy znów pozbywają się ryzykownych aktywów, w tym ropy naftowej" - mówi Hong Sungki, trader NH Investment & Securities Co. w Seulu.

Podczas poprzedniej sesji ropa na NYMEX zyskała 17 centów do 63,54 USD za baryłkę, ale cały tydzień może zakończyć spadkiem notowań o 2,7 proc. Będzie to najgorszy tydzień dla ropy od miesiąca. 

ML/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama