Reklama

Ropa

Biden: Rosyjska gospodarka to ropa naftowa, broń nuklearna i nic więcej

Fot. www.kremlin.ru
Fot. www.kremlin.ru

Putin ma wielki problem, kieruje gospodarką, która ma tylko szyby naftowe i broń jądrową, nic więcej - oświadczył Joe Biden, prezydent Stanów Zjednoczonych.

„Myślę, że musimy ukazać dezinformację, która utrudnia ludziom dostęp do faktów” - mówił Joe Biden. Dodał, że chodzi tu o rosyjską ingerencję w śródokresowe wybory zaplanowane na rok 2022. „To wyraźne naruszenie naszej suwerenności” - podkreślił.

Jeszcze ciekawsza, z energetycznego punktu widzenia, była dalsza część wystąpienia prezydenta USA, w której odniósł się bezpośrednio do Władimira Putina. 

„Spotkałem się z Putinem, on ma prawdziwy problem – ma gospodarkę z bronią jądrową, szybami naftowymi i niczym więcej.  (…) wie, że jest w naprawdę trudnej sytuacji, a to moim zdaniem czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym” - mówił Joe Biden. 

W opinii amerykańskiego przywódcy powstrzymanie zmian klimatycznych wymaga szerokiej i ponadnarodowej kooperacji. „Musimy współpracować z takimi krajami jak Rosja i Chiny, aby stawić czoła kryzysom zagrażającym ludzkiej egzystencji - takim jak zmiany klimatu”.

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama