Reklama

Ropa

Arabia Saudyjska prowadzi akcję ratunkową irańskiego tankowca

Fot. Daniel Ramirez / Flickr
Fot. Daniel Ramirez / Flickr

Władze Arabii Saudyjskiej powiadomiły w czwartek, że rozpoczęły akcję ratunkową irańskiego tankowca „Happiness I”, który uległ awarii na Morzu Czerwonym, w pobliżu wybrzeży saudyjskich.

Według strony internetowej TankersTrackers.com, która monitoruje handel paliwami na morzach, tankowiec przewozi co najmniej 1,1 mln baryłek oleju napędowego i prawdopodobnie uległ rozszczelnieniu. 

Saudyjskie media podały, że załoga jednostki liczy 26 osób, w tym 24 Irańczyków i dwóch obywateli Bangladeszu. Załoga prawdopodobnie przedostała się na pokład znajdującej się w pobliżu mniejszej jednostki "Sabiti".

Tankowiec znajduje się w odległości ok. 70 km na południe od Dżiddy. 

Ratownicze służby saudyjskie podjęły akcję po otrzymaniu wezwania o pomoc. Załoga podała jako przyczyny "awarię silnika i utratę kontroli nad statkiem". W akcji uczestniczą także służby zajmujące się ochroną środowiska, ale nie potwierdziły one, że doszło do wycieku paliwa.

Dotychczas awarii nie potwierdziły władze irańskie. W ub. roku w katastrofie innego irańskiego tankowca, na Morzu Wschodniochińskim, który zderzył się z inną jednostką, zginęło 32 marynarzy.(PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama