Reklama

Ropa

Agencja Moody’s utrzymała rating PKN Orlen

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

Agencja Moody’s utrzymała rating PKN Orlen i podwyższyła jego pespektywę na pozytywną uwzględniając porozumienie z Komisją Europejską w sprawie przejęcia Grupy Lotos i list intencyjny ws. integracji z GK PGNiG - poinformował w czwartek na Twitterze prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

"Agencja Moody’s utrzymała rating PKN_ORLEN na poziomie Baa2 i podwyższyła jego perspektywę na pozytywną. Decyzja agencji uwzględnia porozumienie z KE w sprawie przejęcia Grupy LOTOS i podpisanie listu intencyjnego ze Skarbem Państwa dotyczącego integracji z GK PGNiG" - napisał w czwartek Obajtek.

We wtorek decyzję ws. warunkowej zgody na połączenie PKN Orlen z Lotosem wydała Komisja Europejska. Decyzję o zatwierdzeniu uzależniono od pełnego wywiązania się ze zobowiązań przedstawionych przez płocki koncern - chodzi m.in. o sprzedaż 30 proc. udziałów rafinerii Lotos i 80 proc. stacji tej sieci. Także we wtorek PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie przejęcia kontroli kapitałowej nad PGNiG.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama