Reklama

Elektromobilność

Produkcja elektrycznego VW e-Golfa podwoi się

Fot.:Volkswagen Polska
Fot.:Volkswagen Polska

Volkswagen poinformował, że aby sprostać zwiększonemu popytowi na elektrycznego e-Golfa, od marca 2018 r. podwoi produkcję tego modelu w Dreźnie. W tym celu koncern wprowadzi drugą zmianę w swoim zakładzie Transparent Factory. Z tamtejszych taśm montażowych będzie zjeżdżać 70 egzemplarzy e-Golfa dziennie, zamiast 35 jak obecnie.

Od 2018 r. produkcja modelu w Dreźnie ma być całkowicie neutralna pod względem emisji CO2. Już teraz wykorzystywana przez fabrykę energia elektryczna pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Pozwala to na redukcję emisji dwutlenku węgla o 3 600 ton rocznie. Dodatkowo, zakład przestawi się na system ogrzewania, który nie powoduje wytwarzania CO2.

Marka Volkswagen posiada obecnie 11 fabryk korzystających z energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Oprócz Drezna, są to zakłady zlokalizowane w Chemnitz, Zwickau, brazylijskich miastach Anchieta, Taubaté, Kurtyba i São Carlos, Bratysławie i Martin na Słowacji, hiszpańskiej Pampelunie oraz w Polkowicach.

Obecnie, źródła odnawialne odpowiadają za około jednej trzeciej energii elektrycznej zużywanej przez Grupę Volkswagena.

 

ML/ORPA

Reklama

Komentarze

    Reklama