Polska zaprezentowała proekologiczne technologie

15 listopada 2017, 14:21
Fot. www.mos.gov.pl

Podczas szczytu COP23 w Bonn polska delegacja zaprezentowała uczestnikom konferencji polskie, proekologiczne i innowacyjne technologie. Wiele z nich może skutecznie przyczyniać się do łagodzenia zmian klimatu i adaptacji do nich.

Polskie firmy oferują wiele zielonych, innowacyjnych technologii. Są one doskonałym instrumentem realizacji zobowiązań wynikających z polityki klimatycznej, w tym z Porozumienia paryskiego. O tym, jak działania te wyglądają w praktyce opowiedzieli przedstawiciele firm biorących udział w wydarzeniu. Zaprezentowali oni technologie służące m.in. do produkcji energii odnawialnej z lokalnej biomasy,  systemy solarne, a także rozwiązania w zakresie energooszczędnego budownictwa. 

W trakcie wydarzenia przedstawione zostały także informacje dotyczące tego, jak polski rząd wspiera rozwój proekologicznych technologii w Polsce i ich promocję za granicą. O odpowiednich programach i narzędziach wsparcia w tym obszarze opowiedzieli przedstawiciele  Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (nadzorowanego przez Ministerstwo Środowiska), Ministerstwa Energii, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Polskiego Instytut Spraw Międzynarodowych. 

Materiały prasowe/jk

Zobacz także: Polityka Surowcowa Państwa wesprze polską geotermię

Zobacz także: Energi Danmark członkiem Towarowej Giełdy Energii

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets Energetyka24