Reklama

Górnictwo

Podsumowanie półrocza rządu w Ministerstwie Energii

”Doprowadziliśmy do kompromisu ze stroną społeczną i powołania PGG, porządkujemy sytuację w sektorze węgla kamiennego, rozpoczęliśmy restrukturyzację polskiej energetyki, działamy także na rzecz rozwoju obszaru energii odnawialnej w Polsce” – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski 17 maja 2016 r. podczas posiedzenia Rady Ministrów poświęconego podsumowaniu pierwszego półrocza pracy rządu. 

Szef resortu energii podkreślił, że zmiana ustawy o działach administracji i utworzenie Ministerstwa Energii dały możliwość pełnej koordynacji działań podejmowanych przez państwo w sektorze energetycznym. "W ramach polityki realizowanej przez rząd oraz we współpracy z innymi resortami odpowiedzialnymi za rozwój gospodarczy Polski, ME może prowadzić kompleksowe działania na rzecz wzrostu innowacyjności i konkurencyjności polskiego sektora energii" – ocenił. 

Zaznaczył, również że resort energii prowadzi działania mające na celu uporządkowania otoczenia prawnego obszaru odnawialnych źródeł energii. Podkreślił, że nowelizacja ustawy o OZE wprowadza m.in. koncepcję mikro i makroklastra energii, nową definicję prosumenta, a także likwiduje bariery w rozwoju energetyki prosumenckiej w skali mikro.

Zobacz także: Bankructwo górnictwa w 2020? 2600 zł dopłat na gospodarstwo domowe

Zobacz także: Jastrzębie-Zdrój monitoruje szkody górnicze z satelity

Reklama

Komentarze

    Reklama