Reklama

Chemia

Pierwszy krok w stronę bezpieczeństwa chemicznego [PATRONAT]

  • Ahmet Davutoglu i Hillary Clinton - fot. Departament Stanu USA.

Blisko 400 przedstawicieli nauki, przemysłu i spraw międzynarodowych z 44 krajów świata wzięło udział w Światowym Kongresie Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016, który odbył się w Targach Kielce wraz Międzynarodowymi Targami Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO. Wydarzenia te w głównej mierze poświęcone było rozwiązaniom w zakresie dostaw surowców, produkcji, infrastruktury, transportu i stosowania środków chemicznych w różnych dziedzinach gospodarki.

Inicjatorami kongresu oraz targów są Targi Kielce oraz Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS). W wydarzeniu uczestniczyły delegacje między innymi: z USA, Chin, Egiptu, Ukrainy, Kenii, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Korei Południowej, Norwegii i RPA.

"Udało się zgromadzić tutaj w Kielcach tak kompetentne, wysoko postawione w poszczególnych państwach grono ludzi. Oczywiście to może być taka szansa dla polskich producentów, dlatego że oprócz konferencji mamy prezentacje przemysłu, który właśnie w branży chemicznej przedstawia imponujące osiągnięcia. Bo to przecież zrozumiałe, że przedstawiciele tych wszystkich krajów wrócą do siebie i będą mówili, co w Polsce zobaczyli, usłyszeli, dotknęli i jakie są szanse na współpracę z Polską" – podsumował kongres i targi wiceminister infrastruktury i budownictwa, Jerzy Szmit.

Kongres zakończony międzynarodową deklaracją

Podczas CHEMSS odbywały się sesje poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom w zakresie utylizacji chemikaliów, odpowiedzialnemu rolnictwu i bezpiecznym nawozom, cyberbezpieczeństwu przemysłowych systemów sterowania, forum bezpieczeństwa Ukrainy, Afryki oraz dyskusje z udziałem przedstawicieli Kościoła  na temat ostatniej encykliki papieża Franciszka "Laudato Si".

Kongres zakończył się przyjęciem deklaracji CHEMSS 2016, określającej ramy światowej współpracy w bezpieczeństwie chemicznym. Dokument ten pokazuje zintegrowane podejście do bezpieczeństwa chemicznego, które obejmuje zarówno bezpieczeństwo procesowe, bezpieczeństwo przed zagrożeniami nieuprawnionego użycia chemii w celach zabronionych oraz bezpieczeństwo ekologiczne. Równie ważnym elementem deklaracji jest wola współpracy krajów na poziomie działalności gospodarczej, ekologicznej i społecznej na rzecz bezpieczeństwa.

W targach CHEM-SAFETY-EXPO wzięło udział blisko 50 firm z Polski, Niemiec, Chin, Japonii i Stanów Zjednoczonych. Wystawcy ocenili debiutujące w polskim kalendarzu targów wydarzenie bardzo dobrze.

Zobacz także: Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego [patronat]

Zobacz także: Kontrakt gigantów – polityczne wsparcie rządu dla polskich spółek

Komentarze