Reklama

Gaz

PGNiG: Kolejna obniżka cen gazu

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nową taryfę na paliwo gazowe dla  klientów indywidualnych oraz biznesowych (zużywających do 25 mln m3 gazu rocznie). Dla blisko 6,8 mln gospodarstw domowych oraz pozostałych odbiorców, cena gazu ziemnego zostanie obniżona o 1%.

 

"Konsekwentnie obniżamy ceny dla swoich klientów – to już piąta z rzędu obniżka, dająca uśredniony spadek cen oferowanego przez nas gazu wysokometanowego o około 17%" – mówi Henryk Mucha, Członek Zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. "Spółka obniżyła po raz kolejny ceny sprzedawanego gazu pomimo znacznego wzrostu jego cen na Towarowej Giełdzie Energii w ostatnim czasie. Jest to możliwe dzięki stosowaniu rozważnej i dostosowanej do poszczególnych grup klientów strategii zakupowej, gwarantującej bezpieczeństwo dostaw gazu i minimalizującej ryzyka zmienności cen zakupu".

Zmiany Taryfy w zakresie obrotu paliwami gazowymi dotyczą wyłącznie zmiany ceny za paliwo gazowe. Stawki opłat abonamentowych oraz opłaty za dostarczenie paliwa gazowego pozostają na tym samym poziomie. Po uwzględnieniu wszystkich ww. składników, średnia płatność dla gospodarstw domowych zostanie obniżona odpowiednio:

  • dla odbiorcy wykorzystującego gaz do przygotowywania posiłków (grupa taryfowa W-1.1) – spadek płatności o 0,5%,
  • dla odbiorcy wykorzystującego gaz do podgrzewania wody użytkowej (grupa taryfowa W-2.1) – spadek płatności o 0,6%,
  • dla odbiorcy wykorzystującego gaz do ogrzewania domu (grupa taryfowa W-3.6) – spadek płatności o 0,7%.

To już trzeci spadek cen w 2016 r. Poprzednie obniżki weszły w życie 1 stycznia oraz 1 kwietnia br. Ceny gazu dla gospodarstw domowych i średniego biznesu podlegają regularnym obniżkom począwszy od 1 stycznia 2015 roku.

PGNiG Obrót Detaliczny kontynuuje politykę rabatową dla nowych i obecnych Klientów biznesowych, oferując atrakcyjne - niższe od taryfowych ceny gazu oraz elastyczne formy rozliczania. Klienci indywidualni mogą skorzystać z akcji promocyjnej z nagrodami pieniężnymi w wysokości 300 zł lub 500 zł w formie dopłaty na zmianę systemu ogrzewania w swoich domach. 

Nowa taryfa będzie obowiązywać od 1 lipca 2016 roku do końca roku. Szczegóły dotyczące zatwierdzonej Taryfy dostępne są na stronach internetowych www.oferta.pgnig.pl orazwww.ure.gov.pl.

Zobacz także: Bułgaria stawia na LNG

Zobacz także: Waszczykowski: Polska rozważa zakup ropy i gazu z Iranu

Reklama

Komentarze

    Reklama