• Partner główny
    Logo Orlen

Elektroenergetyka

PGE: Nie ma decyzji ws. zwiększenia zaangażowania w PGG

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Prezes PGE poinformował dzisiaj, że nie podjęto jeszcze decyzji dotyczącej zwiększenia zaangażowania w Polską Grupę Górniczą. Henryk Baranowski dodał również, że nowe jednostki budowane przez firmę w Opolu i Turowie będą spełniały „najwyższe standardy emisyjności”.

„Jest to temat, który bada Komitet Inwestorów, nie wydał on jeszcze żadnej rekomendacji, czekamy na zakończenie analiz” - mówił Henryk Baranowski podczas spotkania z dziennikarzami. 

W dalszej części wypowiedzi odniósł się także do przebiegu realizacji największych inwestycji grupy oraz wpływu polityki klimatycznej:„Projekt w Opolu realizowany jest zgodnie z planem - nie ma w tym momencie żadnego ryzyka dla jego harmonogramu. Stan zaawansowania inwestycji przekroczył 70% (…) Założyliśmy, zarówno w Turowie, jak i Opolu, instalacje zapewniające najwyższe standardy emisyjności. Nowe bloki będą znacznie bardziej ekologiczne, niż stare”. 

Prezes poinformował również o planach związanych z sektorem kogeneracyjnym: „Będziemy wydzielać segment kogeneracji, jako nową linię biznesową” - szczegóły i strategia w tym zakresie mają zostać zaprezentowane w przyszłym roku. Henryk Baranowsk dodał, że PGE widzi w tym dużą wartość rozwojową dla firmy. 

Drugim istotnym obszarem zainteresowania PGE jest elektromobilność: „Mamy przekonanie, że doprowadzi to do wdrożenia w PGE wielu innowacyjnych projektów, będących podstawą dalszego rozwoju grupy” - deklarował prezes Baranowski.

Zobacz także: UOKiK: 10 mln zł kary dla energooszustów żerujących na seniorach

Zobacz także: PGE publikuje roczne wyniki operacyjne

Komentarze