Reklama

Elektroenergetyka

PGE najlepszym pracodawcą w sektorze energetycznym

  • Fot. Pixabay

Polska Grupa Energetyczna zajęła 1 miejsce wśród pracodawców sektora energetycznego w corocznym rankingu Universum Global. Badania przeprowadzono na grupie prawie 24 tys. studentów.

PGE znalazła się także na liście najlepszych miejsc pracy dla osób z wykształceniem inżynieryjnym, plasując się w tym obszarze na 6 miejscu. Grupa PGE wymieniana jest także przez osoby z wykształceniem w zakresie nauk przyrodniczych (13 miejsce) i prawników (25 miejsce). Wśród wszystkich polskich pracodawców PGE zajmuje 34 pozycję.

PGE ceni wartość i kompetencje młodych ludzi. Szczególnie poprzez programy stażowe  buduje kompetentną bazę przyszłych pracowników, a tym samym  zabezpiecza mogące pojawić się luki kompetencyjne i wiekowe oraz  wspiera efektywność. PGE bardzo chętnie przyjmuje stażystów i absolwentów uczelni wyższych. Spółki Grupy współpracują również merytorycznie z uczelniami wyższymi.

Zobacz także: Czy PGE stać na przejęcie aktywów EDF? [ANALIZA]

Jednym z najbardziej elitarnych i prestiżowych programów, w których PGE bierze udział jest „Energia dla Przyszłości”. To program realizowany wspólnie z PGNiG, PKN Orlen oraz Ministerstwem Energii. Celem programu jest budowanie zaplecza kadrowego wspierającego rozwój innowacyjności i konkurencyjności sektora energii w Polsce, poprzez pozyskanie najlepszych studentów zainteresowanych pracą w branży energetycznej. Każdy z biorących w nim udział studentów zdobywa konkretne umiejętności i doświadczenie w obszarze energetyki.

Grupa PGE stale inwestuje w młodych zdolnych ludzi, wykorzystując  ich potencjał i pomysły oraz  świeże spojrzenie. Chce dać im szansę na zdobycie unikalnej wiedzy oraz przygotowanie się do pracy na konkretnym stanowisku w największej firmie energetycznej w Polsce. Każdy stażysta pod okiem ekspertów z GK PGE otrzymuje możliwość wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności w praktyce,  a najlepsi stają przed szansą zatrudnienia.

PGE jest pracodawcą zapewniającym wysokie standardy pracy. Kierując się takimi wartościami jak współpraca, otwartość, pasja, determinacja, bezpieczeństwo i odpowiedzialność wspiera swoich pracowników w sukcesywnym rozwoju oraz podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Zobacz także: Wiceprezes PGE dla Energetyka24: Jesteśmy gotowi na milion samochodów elektrycznych [WYWIAD]

kn/PGE

Reklama

Komentarze

    Reklama