Reklama

OZE

Wiatrowi giganci Vestas i Siemens Gamesa wznawiają produkcję w Hiszpanii

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Po ogłoszeniu złagodzenia ograniczeń związanych z koronawirusem, fabryki obu przedsiębiorstw wznawiają produkcję turbin wiatrowych.

Hiszpania postanowiła znieść część ograniczeń dla swoich największych fabryk. Właśnie w ym kraju znajduje się jeden z największych hubów produkcyjnych turbin. Restrykcje zostały nałożone w marcu w wyniku wybuchu epidemii koronawirusa.

Siemens Gamesa, który ma jedne z największych fabryk w Hiszpanii, oświadczył, że ​​decyzja rządu pozwoliła jej na normalne wznowienie pracy po Świętach Wielkanocnych. Niektóre lokalizacje zostały otwarte w poniedziałek, a Aoiz, Asteasu, Mungia, Valencia, Cuenca i Reinosa rozpoczną pracę na nowo we wtorek.

Vestas powiedział również, że jego hiszpańskie operacje zostaną wznowione. "Z przyjemnością informujemy, że nasza fabryka w Viveiro wznowiła pełną produkcję 13 kwietnia, a nasza fabryka w Daimiel działa już na prawie pełnych obrotach. Jest to zgodne z wznowieniem działalności w sektorze przemysłowym i budowlanym w Hiszpanii. Nasza działalność budowlana również się wznowiła lub jest w trakcie wznawiania projektów" - powiedział recharge.com szef komunikacji firmy Anders Riis. 

W innym dużym zagłębiu produkcji turbin wiatrowych, Indiach, wciąż trwa lockdown. Władze ogłosiły, że częściowe odmrożenie gospodarki nastąpi po 20 kwietnia.  

Reklama

Komentarze

    Reklama