• Partner główny
    Logo Orlen

Wiadomości

Samorządy dostaną pieniądze na poszukiwanie wód termalnych. W grę wchodzą setki milionów złotych

Fot. Pixabay

Z 70 mln zł do 250 mln zł zwiększono rozdział środków w programie NFOŚiGW dla samorządów "Udostępnianie wód termalnych w Polsce". Ponadto przedłużono termin składania wniosków o dofinansowanie projektów - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Termin składania wniosków w programie priorytetowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pn. "Udostępnianie wód termalnych w Polsce" wydłużono do 30 września br. - przekazano w komunikacie resortu klimatu i środowiska.

Jednocześnie zwiększono planowany rozdział środki w tym programie z 70 mln zł do 250 mln zł - zaznaczyło MKiŚ.

Czytaj też

Jak podano na stronie NFOŚiGW, celem programu jest wykonywanie prac i robót geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż wód termalnych w celu ich udostępnienia. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego lub związki jednostek samorządu terytorialnego.

Budżet na realizację celu programu wynosi do 480 mln zł. Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji do 100 proc. kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym.

Szczegółowe informacje dot. programu "Udostępnianie wód termalnych w Polsce" dostępne są na stronie NFOŚiGW: gov.pl/web/nfosigw/udostepnianie-wod-termalnych-w-polsce-2021.

Źródło:
PAP

Komentarze