Reklama

OZE

PGE i Orsted wystąpiły do UOKiK o zgodę na utworzenie joint-ventures

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

PGE i duński Orsted zgłosiły w piątek do Prezesa UOKiK wniosek o zgodę na dokonanie koncentracji poprzez utworzenie joint-ventures na bazie spółek Baltica 2 i Baltica 3. Orsted to partner PGE przy budowie dwóch farm wiatrowych na morzu.

Jak przypomniała PGE, zgoda Prezesa UOKiK jest jednym z warunków zawieszających dla finalizacji zawarcia umowy inwestycyjnej dotyczącej budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku w partnerstwie z Orstedem.

W czwartek obie firmy podpisały umowę inwestycyjną określającą warunki utworzenia joint ventures, których celem będzie budowa i eksploatacja dwóch morskich farm o łącznej mocy do 2,5 GW.

Orsted za 657 mln zł obejmie nowe udziały w podwyższonym kapitale spółek Baltica 2 i Baltica 3, tak by mieć w nich po 50 proc. Finalizacja transakcji przewidziana jest na I kwartał 2021 r.
Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, przedsiębiorcy planujący np. fuzję zobowiązani są zgłosić taki zamiar Prezesowi UOKiK. Transakcja podlega zgłoszeniu, jeżeli biorą w niej udział podmioty, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Reklama
Reklama

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama