Reklama

OZE

Dybowski: Rozwojowi farm wiatrowych pomogłaby koordynacja państwowa

Fot.: Pixabay
Fot.: Pixabay

„Aby maksymalnie wykorzystać szanse, jakie stwarza morska energetyka wiatrowa, potrzebne jest wsparcie państwa” - przekonywał Dyrektor Wykonawczy ds. Energetyki PKN Orlen Jarosław Dybowski podczas Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu.

"Jeżeli państwo publikuje politykę energetyczną, w której zawarte są postulaty dotyczące rozwoju energetyki wiatrowej na morzu, to nie można zostawiać wszystkiego na głowie inwestorów. Morskie elektrownie wiatrowe angażują wiele obszarów” - mówił Jarosław Dybowski z PKN Orlen podczas swojego wystąpienia na Kongresie Energetycznym DISE we Wrocławiu.

Jego zdaniem spółki takie jak PKN Orlen są w stanie podołać tego rodzaju przedsięwzięciom, jednak z uwagi na szerokie spektrum zaangażowanych w nie obszarów - od sieci energetycznych do portów - koordynacja na poziomie państwa byłaby wskazana i mogłaby przynieść dobre rezultaty pod kątem efektywności działań.

Oprócz tego aktywne zaangażowanie państwa jest również potrzebne, zdaniem Dybowskiego, w obszarze legislacji, gdzie brakuje przepisów.

Reklama

Komentarze

    Reklama