Reklama

Gaz

Nord Stream 2 zaprezentuje się w Szczecinie

Energetyka24
Energetyka24

13 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami spółki Nord Stream 2 AG dotyczące budowy gazociągu biegnącego z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku. Spotkanie będzie miał charakter otwarty.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie opublikowała informację o organizacji spotkania informacyjnego dotyczącego realizacji projektu gazociągu Nord Stream 2. Spotkanie odbędzie się 13.06.2017 o godzinie 17.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, w Sali Rycerskiej i zostanie poprowadzone przez wnioskodawcę inwestycji Konsorcjum Nord Stream wraz z wykonawcami dokumentacji w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla inwestycji. Spotkanie biędzie mięc charakter otwarty i każdy zainteresowany może wziąć w nim udział. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

W ramach spotkania zostanie przedstawiony opis techniczny inwestycji, zakres prac budowlanych, przebieg procedury oceny oddziaływania na środowisko w kontekście transgranicznym  i wyniki raportu o oddziaływaniu na środowisko. Część spotkania poświęcona będzie na pytania uczestników spotkania i odpowiedzi.

Przypomnijmy: Projekt Nord Stream 2 przewiduje budowę dwóch nitek magistrali gazowej z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego z pominięciem krajów tranzytowych. Gazociąg o łącznej przepustowości 55 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie ma zostać oddany do użytku w 2019 roku.

Zobacz także: 6 czerwca polski rząd przyjmie stanowisko wobec Nord Stream 2

Reklama

Komentarze

    Reklama