Reklama

Gaz

Niemcy bronią NS2: "Kluczowy dla bezpieczeństwa dostaw do Europy"

Fot. www.gazprom.ru
Fot. www.gazprom.ru

Według niemieckiej spółki Uniper projekt Nord Stream 2 jest ważnym narzędziem zapewniającym bezpieczeństwo dostaw gazu do Europy. 

„Europejskie rezerwy gazu zostaną wyczerpane w nadchodzących dziesięcioleciach. Nord Stream 2 jest kolejnym ważnym narzędziem, służącym zapewnieniu bezpieczeństwu dostaw” - mówiła rzeczniczka w firmy w rozmowie z rosyjską agencją Ria Novosti. Dodała również, że jest to przedsięwzięcie o istotnym znaczeniu dla Unipera, zwłaszcza w kontekście dywersyfikacji dostaw. 

Zdaniem przedstawicielki niemieckiej spółki budowa magistrali stworzy „bezpośrednie połączenie między niezawodnymi dostawami gazu z Rosji oraz konsumentami w Europie”.

Nord Stream 2 ma biec po dnie Bałtyku i umożliwić zwiększenie przesyłu gazu z Rosji bezpośrednio do Niemiec. Zakończenie prac planowane jest na rok 2019. W tym samym czasie Rosja, jeśli wierzyć deklaracjom Gazpromu, zamierza znacznie ograniczyć przesył gazu przez rurociągi na terytorium Ukrainy. Moce przesyłowe Nord Stream 2 mają wynieść 55 mld metrów sześciennych gazu rocznie.

Zobacz także: Kurtyka: "Atom to ciekawy kierunek rozwoju"

Zobacz także: Kroplewski: Innowacje zapewnią PGNiG dodatkowe 1-2 mld m3 gazu

Komentarze