Reklama

OZE

MR: podpisano porozumienie o strategicznej współpracy z GE

Wicepremier Mateusz Morawiecki i wiceprezes GE John G. Rice (Fot. Energetyka24)
Wicepremier Mateusz Morawiecki i wiceprezes GE John G. Rice (Fot. Energetyka24)

Wicepremier Mateusz Morawiecki i Wiceprezes GE John G. Rice podpisali dziś porozumienie dotyczące strategicznej współpracy w obszarach energetyki i lotnictwa. Uroczystość zaingerowała jubileusz 25-lecia działalności GE w Polsce.

Podpisanie dokumentu odbyło się w Centrum Turbin Gazowych Engineering Design Center w Warszawie.

 

,,Świętujemy dziś nowy rozdział w naszych relacjach z Polską. Rozwijamy tu wspaniały wachlarz możliwości. 6500 osób, które tu zatrudniamy, dają nam siłę, by konkurować na światowych rynkach”- powiedział prezes Rice.

 

Podpisany dokument ma na celu ,,budowę trwałego i długofalowego partnerstwa pomiędzy polskim rządem a GE w obszarach zrównoważonej energetyki i lotnictwa". Stabilna współpraca ma być możliwa ,,dzięki wdrażanym w lokalnych fabrykach zaawansowanym i innowacyjnym technologiom" oraz ,,wykorzystywaniu tworzonych przez GE centrów badawczo-rozwojowych".

 

O kooperacji mówił też Morawiecki. ,,Bardzo zależy nam na tym, by w Polsce tworzone były rozwiązania, produkty i usługi, które są wysoko zaawansowane”- powiedział wicepremier.

 

Morawiecki, omawiając współpracę Polski i GE, wspomniał też, że pod Środą Śląską powstanie fabryka Lufthansy i General Electric, zajmująca się serwisowaniem silników lotniczych. Zakład zostanie ulokowany na terenie Legnickiej Strefy Ekonomicznej.

 

Zobacz także: Morawiecki o Gazpromie: to niepewny partner

Komentarze