Reklama

Portal o energetyce

Kwieciński: W najbliższym czasie zbudujemy stację do tankowania wodoru

Startujemy dzisiaj z nowym programem wodorowym - poinformował Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG podczas wirtualnego briefingu prasowego. W ciągu najbliższych pięciu lat spółka zamierza przeznaczyć na ten cel 31 milionów złotych.

Prezes PGNiG zauważył, że spółka robiła już „pierwsze podejście” do tematyki związanej z wodorem, ale teraz „przechodzi do konkretów”. „O wodorze mówi się, że jest paliwem przyszłości, które w części lub całości może zastąpić gaz ziemny. Wobec tego zainteresowanie nim uważamy za naturalne dla naszej grupy kapitałowej” - mówił. Kwieciński dodał również, że powyższe zamierzenia wpisują się w ambicje spółki, związane z budową multienergetycznego koncernu.

„W najbliższym czasie zbudujemy stacje tankowania pojazdów wodorem” - zadeklarował szef PGNiG. Podkreślił równocześnie, że celem jest umożliwienie szerokiego wykorzystania paliwa wodorowego - czy to w gospodarstwach domowych, czy w transporcie. Dodał, że takie badania są już prowadzone na świecie i chciałby, aby PGNiG również był częścią tej gałęzi energetyki. 

W dalszej części wystąpienia prezes Kwieciński zauważył, że wodór można produkować m.in. z wykorzystaniem gazu oraz nadwyżek energii odnawialnej. „Istnieje wiele trudności technicznych, ale z drugiej strony jest to dla nas ciekawe wyzwanie”. Zapowiedział również, że w ramach programu wodorowego grupa będzie współpracować z innymi polskimi firmami, w tym przede wszystkim z Lotosem.

Reklama

Komentarze

    Reklama