Elektroenergetyka

Krzysztof Tchórzewski z wizytą w Naftoporcie

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski 20 kwietnia 2016 r. odwiedził terminal naftowy w Gdańsku oraz Naftoport. Spotkał się także z Zarządem Energa S.A. Rozmowy dotyczyły planów rozwoju spółki.

Podczas spotkania z prezesami PERN i Naftoportu minister Tchórzewski podkreślił znaczenie spółek w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. – "Naftoport i terminal naftowy stanowią istotny element, który ma wpływ na ciągłość dostaw ropy naftowej" – podkreślił. Minister Tchórzewski zwrócił także uwagę, że Terminal Naftowy w Gdańsku to pierwszy nad polskim wybrzeżem Bałtyku kompletny hub morski.

Rozmowy z zarządem Energa S.A. dotyczyły m.in. planów rozwoju spółki. "Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce i ma duże znaczenie w regionie. Dlatego bardzo ważne są inwestycje i rozwijanie jej potencjału" – zaznaczył Minister Tchórzewski.   

Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości ponad 184 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

Zobacz także: ZE PAK podsumowuje rok - wzrost przychodów, spadek EBITDA

Zobacz także: Technologie niskowęglowe pomogą obniżyć ceny ropy?

Komentarze