Reklama

Gaz

Kreml polecił wdrożyć branży energetycznej propagandę sukcesu

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Rosyjskie władze postanowiły zwiększyć ilość pozytywnych informacji przeznaczonych dla obywateli kraju w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckim zaplanowanymi na marzec przyszłego roku. Głównym frontem „propagandy sukcesu” będzie rosyjska branża energetyczna.

Jak informuje agencja Reutersa Ministerstwo Energii Federacji Rosyjskiej przesłało do 45 spółek działających w branży gazowonaftowej wytyczne dotyczące wsparcia władz Kremla w okresie zbliżających się wyborów prezydenckich.

W liście, adresowanym do najwazniejszych koncernów energetycznych – m.in., Gazprom, Rosnieft, Nowatek i Łukoil, zwraca się uwagę na konieczność przekazywania informacji podkreślających „sukcesy i osiągnięcia” firm, w tym udziału państwa „w przezwyciężania kryzysu, odrodzenia przemysłu i tworzeniu nowych miejsc pracy”. Władze instruują spółki, by wiadomości były przekazywane każdego tygodnia, „ w poniedziałek, najpóźniej we wtorek”.

Według informacji uzyskanych przez Reutersa za inicjatywą przesłania listu stoi Siergiej Kirilenko, zastępca szefa administracji Prezydenta Władimira Putina. Do tych doniesień nie chciała odnieść się żadna z wspomnianych spółek ani kierownictwo resortu energii. Komentarza odmówił także rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Zobacz także: PGNiG, NCBR i Gaz-System zainaugurowały program INGA

Reklama

Komentarze

    Reklama