Reklama

Ropa

Kontrolowana przez Orlen rafineria w Kralupach wznawia produkcję

​Unipetrol, strategiczna spółka Grupy Kapitałowej ORLEN, wznowiła proces produkcyjny w rafinerii w Kralupach po awarii instalacji krakingu katalicznego (Fluid Catalytic Crac), do której doszło w maju tego roku. 

Prace naprawcze jednostki FCC, służącej do konwersji frakcji węglowodorowych o wysokiej temperaturze wrzenia i wysokiej masie cząsteczkowej we frakcje lekkie (LPG, benzyna, olej napędowy), objęły wymianę uszkodzonych części instalacji, których wartość oszacowano na 0.4 mld CZK.
 
„Udało nam się wykorzystać ten nieplanowany postój remontowy na przeprowadzenie dodatkowych prac modernizacyjnych i wykonanie regularnej konserwacji wszystkich obiektów w kompleksie, która pierwotnie zaplanowana była na 2017 rok” – powiedział Krzysztof Zdziarski, Członek Zarządu Unipetrol ds. produkcji rafineryjnej. Dzięki temu kolejny regularny przegląd modernizacyjny powinien nastąpić nie wcześniej  niż w 2018 roku.
 
Rafineria w Kralupach, to obok kompleksu rafineryjnego w Litvinovie, jedna z dwóch rafinerii w Czechach. Obie zarządzane są przez Ceska Rafinerska, której jedynym udziałowcem jest Unipetrol. Jej zdolność przerobu wynosi 3,3 mln ton ropy rocznie.
 

Komentarze