Reklama

Wiadomości

Wiceminister Ozdoba: za późno poinformowano premiera o sytuacji na Odrze

Fot. Twitter / @MKiS_GOV_PL

Świat nauki powinien odpowiedzieć, dlaczego wciąż nie wiemy, jaka jest przyczyna zatrucia Odry – uważa wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba. Za późno poinformowano premiera – ocenia na łamach "Rzeczpospolitej".

Pytany w wywiadzie, czy poda się do dymisji, wiceminister odparł, że nie jest to czas na rozmawianie o personaliach, tylko czas na działanie.

Indagowany, że podobno Mateusz Morawiecki domaga się jego dymisji wiceminister odparł, że nic mu na ten temat nie wiadomo.

Czytaj też

"Oczywiście pozostaję do dyspozycji, ponieważ to moi przełożeni – w tym pan premier Morawiecki – decydują o tym, czy dalej będę zajmował swoje stanowisko" – dodał.

Wiceminister klimatu i środowiska na pytanie, czy państwo zadziałało odpowiednio, stwierdził, że "zbyt późno powiadomiono pana premiera".

"Dlatego przedstawię zmiany w funkcjonowaniu Inspekcji Ochrony Środowiska, które będą dotyczyć skuteczniejszej walki z przestępcami środowiskowymi. Zmiany będą także dotyczyć zarządzania w zakresie łączenia wszystkich kompetencji służb, które zajmują się środowiskiem" – zapowiedział.

Źródło:PAP

Komentarze