Reklama

Wiadomości

TSUE uderza w Niemcy. „Naruszyły prawo ochrony przyrody”

Autor. Fot. Sara Kurfess/Unsplash

TSUE orzekł w czwartek, że Niemcy naruszyły unijne prawo dotyczące przyrody i ochrony przyrody, nie wdrażając w wystarczającym stopniu prawa mającego na celu ochronę siedlisk przyrodniczych - podał portal „DW”.

Reklama

Komisja Europejska pozwała Niemcy w 2021 r., a także kilka innych państw członkowskich UE za nieprzestrzeganie unijnej dyrektywy.

Reklama

"Czwartkowa decyzja TSUE oznacza, że Berlinowi grożą teraz wysokie kary. W wyroku nie określono jednak dokładnie, jak wysokie będą kary" - podało "DW".

Komisja Europejska argumentowała, że Niemcy nie wyznaczyły wystarczającej liczby celów w zakresie ochrony. Cele te mają na celu ochronę lub odtworzenie populacji niektórych dzikich zwierząt, owadów i roślin żyjących na określonych obszarach.

Reklama

Czytaj też

Trybunał uznał, że Niemcy nie wyznaczyły na czas 88 z 4606 obszarów jako specjalnych obszarów ochrony. Na kolejnych 707 obszarach brakowało obowiązkowych celów ochrony przewidzianych w prawie UE.

TSUE wydał już orzeczenia przeciwko innym państwom członkowskim w związku z naruszeniem prawa ochrony przyrody. W latach 2019 i 2020 orzekł, że Portugalia i Grecja nie wykonały swoich obowiązków w tym obszarze - informuje "DW".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama