Reklama

Wiadomości

Ruszył protest przeciw Zielonemu Ładowi. Związkowcy będą zbierać podpisy ws. referendum

Autor. Energetyka24

W piątek po godz. 12 z placu Zamkowego w Warszawie ruszyła organizowana przez NSZZ „Solidarność” manifestacja przeciwko Zielonemu Ładowi. W jej trakcie związkowcy mają zbierać podpisy pod petycją o referendum w tej sprawie.

Manifestacja odbywa się pod hasłem: „Precz z Zielonym Ładem”, a jej organizatorami są NSZZ „Solidarność” oraz NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Protestujący mają ze sobą polskie flagi i transparenty: „Precz z Zielonym Ładem”, „Niech Bruksela żre robaki, my wolimy schabowego i ziemniaki”. Sadownicy z Grójca wiozą kilkumetrową figurę śmierci z kosą. Zobaczyć można też hasła: „Wszyscy jesteśmy rolnikami”, „Tak dla CPK”.

Autor. Energetyka24

Wśród uczestników marszu są także politycy Prawa i Sprawiedliwości, z liderem ugrupowania Jarosławem Kaczyńskim na czele. Kaczyński zaznaczył wcześniej, że politycy PiS w proteście będą uczestniczyć nie jako formacja polityczna, a jako obywatele. Na manifestację przyszedł też poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Uczestnicy protestu robią sobie z nim zdjęcia.

Autor. Energetyka24

Ma marszu obecni są też m.in. Mariusz Kamiński, Maciej Wąsik, Beata Szydło i Rafał Bocheński.

Wśród uczestników wyróżniają się związkowcy ze śląskiej Solidarności. Są też przedstawiciele „S” kolejarzy i „S Poczty Polskiej, a także „S” z Podkarpacia.

Uczestnicy manifestacji planują przejść przed Sejm ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyską, Marszałkowską, przez rondo Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi, przez rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży do Wiejskiej. Przemówienia zaplanowano na końcu marszu, przed Sejmem. (PAP)

Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama