Reklama

Wiadomości

Lufthansa idzie na wojnę z aktywistami klimatycznymi. Chce odszkodowań

Samolot Nowej Zelandii P-8A Poseidon od Boeinga
Samolot Nowej Zelandii P-8A Poseidon od Boeinga
Autor. Royal NZ Air Force/Twitter

Lufthansa domaga się odszkodowania za straty poniesione na skutek blokowania lotnisk przez aktywistów klimatycznych. Niemieckie linie lotnicze zamierzają wystąpić z roszczeniami w imieniu wszystkich przewoźników należących do ich grupy - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka firmy.

Reklama

Sprawa dotyczy dziesiątek lotów odwołanych podczas blokad w Dusseldorfie i Hamburgu 13 lipca tego roku, a także protestu klimatycznego na lotnisku w Berlinie z 24 listopada 2022 roku, które zorganizowali aktywiści z grupy "Ostatnie Pokolenia" - pisze portal telewizji ZDF.

Reklama

Lufthansa na razie nie podała informacji o wartości szkód spowodowanych protestami, ale prawdopodobnie wyniosą one miliony euro - uważa ekspert lotniczy Gerald Wissel, który wypowiedział się dla gazety "Rheinische Post". W samej tylko spółce zależnej Lufthansy, Eurowings, odwołano 55 lotów.

Czytaj też

Ponadto z powodu akcji aktywistów odwołane zostały loty przewoźników należących do grupy Lufthansa: Austrian Airlines i Swiss International Airlines. Lotnisko w Duesseldorfie również ogłosiło zamiar dochodzenia swoich roszczeń - informuje ZDF

Reklama

Aktywiści chcieli swymi protestami zwrócić uwagę na negatywne konsekwencje ruchu lotniczego dla klimatu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama