Reklama

Wiadomości

Gaz-System: 300 tys. złotych dla gmin i szkól na ekoprojekty

Fot. Pixabay

W miejscach, gdzie Gaz-System prowadzi kluczowe inwestycje, gminy, szkoły i organizacje pozarządowe będą mogły starać się o dofinansowanie działań na rzecz ochrony przyrody czy edukacji ekologicznej - poinformował operator. Budżet programu to 300 tys. zł, a wysokość każdego grantu - 15 tys. zł.

Gaz-System przekazał w piątek, że w ramach Funduszu Naturalnej Energii spółka rozpoczęła nabór wniosków na lokalne działania na rzecz środowiska naturalnego, ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Budżet programu to 300 tys. zł, a wysokość grantu - 15 tys. zł.

Jak wyjaśniono, wnioski o dofinansowanie mogą składać: samorządy, placówki oświatowe i organizacje pozarządowe z gmin, na terenie których prowadzone są kluczowe inwestycje Gaz-Systemu: Słomniki, Radzemice, Koniusza, Kocmyrzów-Luborzyca, Oświęcim, Chełmek, Libiąż, Chrzanów, Bukowno i Kraków (województwo małopolskie), Aleksandrów Kujawski, Raciążek (województwo kujawsko-pomorskie), Tczew, Gdańsk (województwo pomorskie), Jaworzno, Sławków (województwo śląskie), Gryfino (województwo zachodniopomorskie) oraz dzielnic Warszawy: Bemowo, Bielany, Białołęka (województwo mazowieckie).

Czytaj też

Nabór wniosków rusza od 31 marca, a wnioski będą przyjmowane do końca października r.

Gaz-System przekazał, że w tym roku wnioskodawcy mogą wybrać jeden temat spośród trzech zaproponowanych: "Zielone pracownie" - tworzenie miejsc do edukacji na zewnątrz, eksperymentowania, rozwoju pasji, w zielonej zagospodarowanej przestrzeni; "Ogród marzeń" - zagospodarowanie terenów zielonych do wypoczynku, zabawy i obcowania z przyrodą, wspólna przestrzeń do tworzenia użytecznego otoczenia dla ludzi, zwierząt, ptaków i owadów; "Drzewa blisko nas" - zagospodarowanie terenów poprzez sadzenie drzew i krzewów we współpracy z nadleśnictwami oraz wydziałami w gminach i miastach odpowiedzialnymi za sadzenie drzew, zakup sadzonek i wykonanie nasadzeń.

Dodano, że wnioski o dofinansowanie można składać za pomocą elektronicznego formularza zamieszczonego na stronie www.gaz-system.pl w zakładce odpowiedzialny biznes - Fundusz Naturalnej Energii.

Źródło:
PAP

Komentarze