Reklama

Klimat

Ranking oczyszczaczy powietrza marki Xiaomi - najlepsze modele na 2023 rok

Autor. materiały prasowe

Oczyszczacz powietrza stał się jednym z najważniejszych sprzętów technologicznych wybieranych do domu - w końcu pomaga dbać o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich członków rodziny. Nic dziwnego, że szukając odpowiedniego modelu, wiele osób wybiera sprawdzonych producentów, których znają z innych dziedzin życia.

Reklama

Najlepszym przykładem jest tutaj uwielbiany producent smartfonów! Xiaomi to marka, która szturmem zdobyła serca Polaków, oferując dopracowane modele telefonów w rozsądnych cenach. Warto podkreślić, że to połączenie jest aktualne dla innych urządzeń Xiaomi, stąd rosnąca popularność sprzętów chińskiego producenta także w kontekście rozwiązań dla domu.

Reklama

Na jaki oczyszczacz powietrza postawić w 2023? Pora się przekonać, które modele będą trafionym wyborem!

Jak wybrać dobry oczyszczacz powietrza?

Decydując się na określonego producenta, wybór oczyszczacza jest znacznie łatwiejszy. Nie znaczy to jednak, że nie należy uważnie wczytać się w specyfikację techniczną i opis urządzenia. Przeciwnie - dobrze zdawać sobie sprawę, jakiego sprzętu potrzebujemy.

Reklama

Aby to ustalić, warto przeanalizować kilka kwestii, takich jak:

 • wielkość pomieszczenia;
 • to, w którym pomieszczeniu przebywamy w ciągu dnia, a w którym w nocy;
 • czy pamiętamy o regularnym sprawdzaniu poziomu zanieczyszczeń i wymianie filtrów w urządzeniach;
 • czy chętnie korzystamy ze sterowania sprzętami domowymi za pomocą smartfona;
 • czy mamy w domu dzieci;
 • czy któryś z domowników jest uczulony na kurz.

To wszystko elementy wpływające na to, jakie urządzenie będzie najlepszym wyborem. Czytając specyfikację techniczną, dobrze więc zwrócić uwagę na:

 • zasięg sprzętu;
 • wartość CADR;
 • rodzaje filtrów;
 • sterowanie;
 • dodatkowe funkcje, jak nawilżanie;
 • tryby pracy - w tym tryb nocny;
 • design.

Gdy wiemy już, co przeanalizować przed wyborem sprzętu i jak czytać jego specyfikację, pora przejść do polecanych modeli! Jaki budżet założyć? Dobra wiadomość jest taka, że urządzenia Xiaomi kupimy w cenie do 1500 zł, a kilka z nich nawet poniżej 1000 zł. Bez dwóch zdań, to bardzo dobra cena za dopracowane urządzenia, które pomogą zadbać o zdrowie całej rodziny.

Polecane modele Xiaomi - oczyszczacze powietrza na 2023

Jakie model wybrać w 2023? Dobrze rozsądnie podejść do wyboru oczyszczacza powietrza - wśród propozycji Xiaomi jest w czym wybierać! Oto sprzęty, które będą strzałem w dziesiątkę!

 • XIAOMI Mi Air Purifier 4 EU - sprzęt o maksymalnym zasięgu do 48 metrów kwadratowych, który kupimy poniżej 1000 zł. Precyzyjnie filtruje kurze i pyłki, odznacza się ciekawym designem i cichą pracą, która gwarantuje komfort korzystania z urządzenia. Warto zwrócić uwagę na parametr CADR - w tym modelu wynosi on 400 metrów sześciennych na godzinę, co oznacza, że sprzęt dostarcza aż 6 660 litrów oczyszczonego powietrza na minutę! Dzięki aplikacji Mi Home możemy aktywować urządzenie w każdej chwili, nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu.
 • XIAOMI Mi Air Purifier 4 Pro EU - sprzęt o maksymalnym zasięgu do 60 metrów kwadratowych i CADR 500 metrów sześciennych na godzinę. Wysoka skuteczność oczyszczania powietrza łączy się tutaj z precyzyjnymi czujnikami, które wykrywają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Podobnie jak omawiany wyżej model, także i ten sprzęt cechuje się cichą pracą i wygodnym sterowaniem za pomocą aplikacji. Jest również kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa.• XIAOMI Mi Air Purifier 4 Pro EU - sprzęt o maksymalnym zasięgu do 60 metrów kwadratowych i CADR 500 metrów sześciennych na godzinę. Wysoka skuteczność oczyszczania powietrza łączy się tutaj z precyzyjnymi czujnikami, które wykrywają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Podobnie jak omawiany wyżej model, także i ten sprzęt cechuje się cichą pracą i wygodnym sterowaniem za pomocą aplikacji. Jest również kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa.
 • XIAOMI Smart Air Purifier 4 Lite \- najbardziej budżetowe rozwiązanie to sprzęt o zasięgu do 43 metrów kwadratowych. Tak, jak omawiane wyżej modele, gwarantuje precyzyjną filtrację powietrza i wygodne korzystanie z urządzenia dzięki aplikacji czy współpracy z asystentami głosowymi.

Sprawdź oczyszczacze powietrza Xiaomi w sklepie MediaMarkt.pl

materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze (1)

 1. Michalina

  Może w końcu uda mi się zdecydować na jakiś, później też stoi przede mną wybór roomby mam nadzieję, że pójdzie łatwiej.

Reklama