Reklama

Klimat

Premier: rządowe programy już przyczyniają się do poprawy powietrza w Polsce

Fot. P. Tracz / KPRM / Flickr
Fot. P. Tracz / KPRM / Flickr

Wdrożone przez rząd rozwiązania m.in. dot. jakości kotłów, jakości paliwa, norm antysmogowych - już wydatnie przyczyniają się do poprawy jakości powietrza - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki .

Premier, podczas konferencji po posiedzeniu rządu podziękował organizacjom zaangażowanym w poprawę polskiego powietrza m.in Polskiemu Alarmowi Smogowemu. "Oni wiedzą, że to zabiera czas, oni znają wyrok Trybunału Sprawiedliwości dotyczący działań naszych konkurentów politycznych w latach 2008 - 2015, oni wiedzą, że wdrożyliśmy rozwiązania dotyczące jakości kotłów, jakości i norm paliwa, a także normy antysmogowe, program +Mój prąd+, program +Czyste powietrze+ - wszystkie te programy naszego rządu bardzo wydatnie już się przyczyniają do poprawy jakości powietrza, a jestem przekonany, że w najbliższych kwartałach ten postęp będzie coraz bardziej widoczny" - ocenił premier. 

"Chcę też wspomnieć o pewnym programie dla młodych ludzi, dla start-upów, dla bardzo wielu środowisk, programie coraz bardziej atrakcyjnym, za który chciałem bardzo gorąco podziękować. To program govtech, w ramach tego programu, tysiące ludzi myślą nad najlepszymi możliwymi rozwiązaniami prośrodowiskowymi, a my z nich potem korzystamy" - zaznaczył. 

Dodał, że z "tych dobrych rozwiązań" tworzonych przez informatyków, pasjonatów i miłośników przyrody korzysta potem administracja publiczna, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Ministerstwo Ochrony Środowiska. "Kilka razy brałem udział w spotkaniach govtech w ostatnich kilkunastu miesiącach, wiem jak bardzo zaangażowane są te środowiska, które chciałbym, żeby działały +ręka w rękę+ z administracją publiczną, razem z rządem" - podkreślił.(PAP) 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama