Reklama

Klimat

Morawiecki: poważnie traktujemy zmiany klimatyczne

Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr
Fot. W. Kompała / KPRM / Flickr

Z dużą uwagą przyglądamy się cyklom zmian klimatu, programy takie jak Czyste powietrze czy dopłat do paneli fotowoltaicznych to dowód, że rząd poważnie traktuje problem zmian klimatycznych - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki stwierdził, że rząd przekazuje „wielokrotnie więcej środków na realizację celów klimatycznych, programów czystego powietrza, czy program tani prąd. Panele fotowoltaiczne są montowane na tysiącach dachów ze wsparciem budżetu polskiego”. „To najlepszy dowód na to, że traktujemy te problemy poważnie” - oświadczył w Miedzianej Górze w województwie świętokrzyskim. 

Jak podkreślił, rząd „z odpowiednią troską” podchodzi do problemu zmian klimatycznych. Dodał, że zmiany te zachodzą w bardzo długich cyklach i „przyglądamy im się niewątpliwie z dużą uwagą”. 

„Zasadniczo warto podkreślić, że mamy odpowiednią atencję dla zmian klimatycznych i zdajemy sobie sprawę z tego, jak dynamicznie przebiegają” - zaznaczył Morawiecki, przypominając, że odwiedził tereny dotknięte ostatnią powodzią i widział zniszczenia, wywołane przez wodę.(PAP)

Reklama
Reklama

Źródło:PAP

Komentarze